Jakie są zalety pływania?

Choć sezon letni za nami i większość basenów ogrodowych już została przygotowana na  zimę, warto dalej pływać. Dlaczego? Jakie są zalety pływania?

Ulga dla kręgosłupa

Jedną z najczęściej wymienianych zalet pływania jest jego pozytywny wpływ na zdrowie. Pozwala na osiągnięcie podobnych efektów jak przy regularnym treningu, jednak dzięki wodzie odczuwasz tylko ułamek masy swojego ciała. Ruch wzmacnia i relaksuje mięśnie oraz poprawia elastyczność stawów i zmniejsza ich ból. To przede wszystkim dobra terapia dla obolałego, przeciążonego kręgosłupa. Dlatego jeśli narzekasz na ból pleców, koniecznie pływaj. Wybierz styl grzbietowy, który pomaga w wypracowaniu nawyku prostych pleców.

Pływanie pomaga w walce o szczupłą sylwetkę, w korekcji wad postawy. To także doskonała terapia dla osób mających problem z sercem lub będących po zawale oraz cierpiących na nadciśnienie, ponieważ usprawnia układ krążenia. Warto również pamiętać, że pływanie poprawia wygląd i jędrność skóry.

Relaks i odprężenie

Ćwiczenia w wodzie i pływanie przynosi ulgę także dla naszej głowy. Regularne oddychanie oraz endorfiny pomagają w walce ze stresem i przemęczeniem. Prowadzisz szybki tryb życia? Wprowadź w swój grafik regularne wizyty na pływalni na czas zimy. Basen 1-2 razy w tygodniu to czas tylko dla siebie, który pomoże Ci w przywróceniu równowagi psychicznej. Dzięki niemu poczujesz wewnętrzny spokój.

Zalety pływania – utrzymaj je przez cały rok!

Basen potrafi odmienić życie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na jego montaż w ogrodzie. Prywatna pływalnia pomaga w prowadzeniu zdrowego stylu życia całej rodziny. Dlatego jeśli jeszcze nie posiadasz basenu ogrodowego, zima to jest idealny czas na zaplanowanie takiej inwestycji. Osoby, które już są szczęśliwymi posiadaczami basenu, powinny na sezon zimowy przenieść się na pływalnię, aby utrzymać pozytywne skutki pływania. Pamiętaj, w zdrowym ciele zdrowy duch!