Basen i jacuzzi z hydromasażem?

Wielu klientów Pools Factory prosi nas o pomoc przy dopasowaniu odpowiedniego modelu basenu do ich ogródka/możliwości finansowych. Często spotykanym dylematem jest: basen czy jacuzzi z hydromasażem? Oczywiście, aby odpowiedzieć na to pytanie zachęcamy do bezpośrednio kontaktu z nami (link do kontaktu), dzięki czemu pomożemy zdefiniować Wasze potrzeby.

W ramach wprowadzenia do tematu, przedstawiamy listę najważniejszych argumentów za jacuzzi i pełnowymiarowym basenem

Mało miejsca, potrzebny relaks

Niewątpliwym argumentem przemawiającym za zakupem wanny SPA jest fakt, iż do jej montażu nie potrzebujemy zbyt dużo miejsca, a jeśli postawimy ją wewnątrz domu/mieszkania, możemy korzystać z jej dobrodziejstw niezależnie od aury panującej za oknem.

Nic tak nie relaksuje i nie odpręża jak kąpiel w ciepłej, spienionej wodzie z nutką naszego ulubionego zapachu. Według specjalistów, ciepłe strumienie niwelują stres oraz bóle mięśniowe i reumatyczne, wpływają dobroczynnie na cały układ krążenia, a nawet pomagają w walce z bezsennością. Niestety, zbyt ciepła woda może także wysuszać skórę, natomiast długotrwałe bądź zbyt częste korzystanie z tego rodzaju relaksu, może za bardzo obciążać układ krwionośny. Ponadto, im woda cieplejsza tym szybciej rozwijają się w niej różnego rodzaju grzyby i bakterie, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią filtrację wody oraz bardzo dokładne czyszczenie wszystkich elementów po kąpieli.

 

Basen pełnowymiarowy: 2w 1

Basen pełnowymiarowy to podwójna radość: do radosnego pluskania się w wodzie możemy dołączyć pływanie (nawet sportowe, jeśli wyposażymy naszą nieckę w symulator prądu wodnego). Ponadto, montując urządzenia do masażu wodnego mamy praktycznie 2 w 1: i basen, i jacuzzi. Decydując się na pełnowymiarowy basen, trzeba jednakże uwzględnić miejsce na nieckę, i  technikę basenową. Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogródka, nie ma lepszego sposobu na wykorzystanie tego terenu, jak właśnie zakup basenu.

Posiadając taki basen w ogródku, nie jesteśmy ograniczeni miejscem jak w jacuzzi, dzięki czemu nie tylko cała rodzina może korzystać z kąpieli jednocześnie, ale i znajomi lub sąsiedzi.. Woda w basenie wprawdzie nie osiąga temperatur jacuzzi, niemniej biorąc pod uwagę coraz bardziej upalne lata i negatywne skutki zbyt długiego przesiadywania w gorącej wodzie, temperatura wody na poziomie 26-28 stopni w zupełności nam wystarczy. Wyposażenie basenu może być równie ciekawe jak wanny SPA, a może nawet i ciekawsze – dzięki przeciwprądowi, zwanemu potocznie maszyną pływacką, jesteśmy nie tylko w stanie przepłynąć kilometry, ale również ustawiając się tyłem do fali, otrzymać zbawienny masaż całych pleców, natomiast dokupując elektrolizer soli, nie musimy się obawiać o podrażnienie skóry chlorem, a czas poświęcany na pielęgnacje wody, praktycznie spada do zera, ponieważ urządzenie wykonuje większość pomiarów automatycznie.

 

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzecie, na pewno nie pożałujecie wydanych pieniędzy. Podziękują Wam dzieci i … Wasz kręgosłup!