10 powodów, dla których warto mieć basen

10 powodów, dla których warto mieć basen

Wszyscy wiedzą, że własny basen to niesamowita zabawa i wygoda, ale dlaczego dobra inwestycja? Za takim rozwiązaniem stoją również inne czynniki, szczególnie zdrowotne i… ekonomiczne.

Zdrowym ciele, w zdrowym duch!
To nie tylko znane, ale i prawdziwe powiedzenie. Pływanie sprawia, że pracuje każdy mięsień w naszym ciele, a dzięki wodzie wysiłek nie jest aż tak odczuwalny. Czujemy się lżejsi, nasze ruchy są swobodniejsze. Regularne treningi pływackie poprawiają kondycję, mają zbawienny wpływ na posturę, a tym samym na kręgosłup.
Nasz umysł czuje jest zrelaksowany i odprężony. Pływanie jest szczególnie zalecane osobom po stresującym dniu w pracy bądź w szkole. Wszystko przez sposób oddychania podczas treningu. Oddech staje się miarowy i regularny. To sprawia, że stajemy się spokojniejsi.

Dbaj o siebie
Mimo że czasy wielu chorób zakaźnych już dawno minęły, wciąż istnieją te mniej groźne, ale równie uporczywe. Miejski basen jest jednym z najbardziej ryzykownych miejsc, w których łatwo o zarażenie się, nawet jeśli jest on regularnie czyszczony. Higiena przede wszystkim! W przeciwieństwie do domu i ogrodu, w publicznych ośrodkach nigdy nie masz 100% pewności, że wszystkie niebezpieczne bakterie zostały zlikwidowane.
Podobnie wygląda sprawa prywatności. Wiele osób rezygnuje z wyjścia na basen ze względu na swoje osobiste powody. Niektórzy czują się niekomfortowo w stroju kąpielowym bądź nie przepadają za tłumami. Przyczyn potrafi być wiele. Jednak czy dlatego warto rezygnować z wodnego odpoczynku? Oczywiście, że nie! Liczy się przede wszystkim dostosowanie do swoich potrzeb. I własny basen jest odpowiedzią na wszelkie wątpliwości.

Czas to pieniądz
Posiadanie własnego basenu daje ogromną niezależność. Grafik nie jest dopasowywany do godzin otwarcia pływalni, ale do naszych prywatnych potrzeb. Dlatego też, korzystanie z basenu może nastąpić o dowolnej porze dnia i nocy. Bez żadnych ograniczeń!
Niezależność wiąże się z wygodą. Czas stracony na dojazd i powrót z pływalni. To zawsze minimum godzina, którą można śmiało poświęcić rodzinie, pracy czy zrobienie zakupów. Każde inne zajęcie zamiast utknięcia w korku w środku miasta jest bardziej produktywne. Skuteczne zarządzanie czasem to podstawa, dlatego warto ułatwić sobie życie i stworzyć własny basen. Oszczędność czasu i pieniędzy jest zawsze w cenie.

Najlepsze imprezy są przy basenie
Wbrew obiegowej opinii, to nie kuchnia jest centrum imprezowym, tylko basen. Wszelkie imprezy rodzinne, urodziny czy spotkania przy grillu, mają największe szanse powodzenia przy zbiorniku wodnym, z którego mogą korzystać wszyscy nasi goście. Niezależnie od rodzaju imprezy, będą to i mali, i duzi.
Dlatego jeśli nie masz czasu lub możliwości, aby wyjechać na 2 tygodnie do ciepłych krajów, zaplanuj w tym czasie różne atrakcje nad basenem. Miniszkoła pływacka dla dzieci z sąsiedztwa? Zawody pływackie w kilku kategoriach? Potraktuj to jako doskonały sposób na integrację z innymi. W końcu nic tak nie zbliża jak wspólna zabawa!

Jeśli już się przekonałeś, jak wiele korzyści daje posiadanie własnego basenu, spójrz na propozycje StarPool i wybierz swój przyszły akwen.